Zapraszamy

Lokalizacja: STARA SZWALNIA
ul. Okulickiego 10

23 listopad 2021
godzina 16:30

DARMOWE KONSULTACJE Z FIZJOTERAPEUTAMI
DARMOWE ZABIEGI REHABILITACYJNE
POKAZY I ZABIEGI NOWOCZESNYM URZĄDZENIEM INDIBA
ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM FALI UDERZENIOWEJ
4 REHABILITANTÓW
MASZ KONTUZJĘ? POTRZEBUJESZ POMOCY?
Zapraszamy na Reh-Day do klubu przy ulicy Hetmańskiej 40

Już 13 listopada 2022 wraz z Achilles Centrum Rehabilitacji Ortopedycznej przygotowaliśmy dla Państwa pro zdrowotne wydarzenie, podczas którego będziecie mogli skorzystać z BEZPŁATNYCH konsultacji z wykwalifikowanymi fizjoterapeutami a także z zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia INDIBA oraz fali uderzeniowej. 

Do głównych zalet aktywnego trybu życia należy: poprawa krążenia krwi, wzmacnianie mięśni, podnoszenie odporności czy też pozytywny wpływ na nasz stan psychiczny. Często powtarzane słowa „sport, to zdrowie” nabierają w tym kontekście zupełnie realnego znaczenia. Trzeba przy tym jednak pamiętać, żeby aktywność fizyczną podejmować z rozwagą. O urazy w amatorskim sporcie nie jest trudno. Oczywiście ich rodzaj i specyfika zależą od wielu czynników, można jednak wyróżnić pewną grupę kontuzji, które najczęściej przytrafiają się osobom początkującym. O jaki typ kontuzji chodzi? Jak można im zapobiec oraz co zrobić, gdy już się pojawią? Właśnie o to będziecie mogli zapytać kadrę z Achilles Centrum Rehabilitacji Ortopedycznej. 

Ponadto w trakcie kilkugodzinnego wydarzenia w Klubie Fitness For Life Stara Szwalnia na ul. Okulickiego 10 , będziecie mogli skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem sprzętu Indiba oraz fali uderzeniowej, a także nowość urządzenie WONDER BODY.

Spotkanie z fizjoterapeutami skierowane jest nie tylko do osób chcących dowiedzieć się jak uniknąć kontuzji w sporcie ale także do osób, którym już doskwierają jakieś dolegliwości zdrowotne związane z nabytymi kontuzjami.

Tak jak już wspomnieliśmy pomoc fizjoterapeutów oraz zabiegi wykonywane w tym dniu odbywają się zupełnie BEZPŁATNIE. Chęci udziału nie trzeba również nigdzie zgłaszać, 23 listopada, wystarczy pojawić się w Klubie Fitness For Life na ul. Okulickiego 10, w godzinach 16:30 – 20:00 i skorzystać z oferowanych usług. Ponadto w trakcie wydarzenia rozdawane będą vouchery rabatowe do wykorzystania na przyszłe zabiegi w gabinecie Achilles Centrum Rehabilitacji Ortopedycznej. 

szczegóły

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z jakich będziecie mogli skorzystać całkowicie darmowo po konsultacji z terapeutą. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi a przede wszystkim do odwiedzenia nas 23 listopada.

Nowość na rynku!

WONDER BODY

Unikalna technologia do kompleksowego modelowania sylwetki. Buduje mięśnie. Spala tłuszcz. Niweluje cellulit. Idealne uzupełnienie treningu siłowego i aerobowego.

Nowość!

Terapia wodorotlenowa

W tym dniu będziecie mogli skorzystać z terapii wodorotlenowej, a co ona powoduje? Wyjaśniamy poniżej.

INDIBA

Indiba active to najnowocześniejsza koncepcja łącząca terapię manualną i ruch z unikalną i innowacyjną technologią, która stymuluje naturalne mechanizmy regeneracyjne tkanek, a także redukuje ból.

Pozwala osiągnąć potrójny efekt terapeutyczny:

Dzięki opatentowanemu systemowi Proionic znajduje zastosowanie w: Ostrych i chronicznych schorzeniach narządu ruchu m.in.:

Indiba - przeciwwskazania:

Kluczową korzyścią jest fakt ze efekty INDIBA są widoczne już po pierwszej sesji. Indiba active nigdy nie zastąpi terapeuty, a jedynie daje mu nowe możliwości i rozwiązania- szybsze terapie i lesze wyniki! Opatentowany system Proionic stymuluje komórkową wewnętrzną i zewnętrzną wymianę jonów przywracając fizjologiczną aktywność elektryczną komórek, przez co umożliwia im prawidłowe działanie.

fala uderzeniowa

Czym jest fala uderzeniowa?

Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia przeciwbólowego w schorzeniach narządu ruchu. Bardzo duża efektywność tej metody powoduje, że fala uderzeniowa jest bardzo często stosowana i ma dobre opinie wśród pacjentów. Efektem fali uderzeniowej jest działanie przeciwbólowe, a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania, regeneracja i gojenie tkanek. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi nie może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych i zaraz po wystąpieniu urazu.

Zabiegi falą uderzeniową wykonywane są najczęściej z powodu zmian pourazowych i zwyrodnieniowych mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów. Ból jest jednym z objawów tych schorzeń.

 

Wskazaniami do leczenia falą uderzeniową są między innymi:

Znaczna poprawa lub nawet ustąpienie dolegliwości występuje u 80% leczonych już po 2-3 zabiegach. Zwykle więc wykonuje się serię 3-5 zabiegów.

 

rehabilitacja sportowa

Ocena funkcjonalna jest podstawą do planowania treningów zarówno rehabilitacyjnych, jak i sportowych w zakresie przygotowania motorycznego, łączy w sobie:

– badanie manualne, główny cel to lokalizacja uszkodzonej struktury, określenie lokalnego oraz globalnego patomechanizmu zaburzeń, schematu bólowego oraz stadium choroby;

– ocenę FMS (Functional Movement Screen), mająca na celu screeningową ocenę motoryki podstawowej, pozwalającą zweryfikować między innymi poprawność i efektywność wzorca ruchowego, stanowiącego klucz do zdrowego aparatu ruchu;

– badanie stabilności posturalnej (ćwiczenia na dyskach sensorycznych, na niestabilnych podłożach, trenerach równowagi);

masaż leczniczy

Można zastosować w każdym niemal przypadku związanym z bólem ciała, obrzękami, odleżynami, stłuczeniami, stanami zapalnymi czy wadami wrodzonymi narządu ruchu. Działa on również kojąco na spracowanie mięśnie, zmęczone i zestresowane ciało, jak i umysł. Stosowany jest przy: rwie kulszowej, chorobach reumatoidalnych, kręczach szyjnych, w zaburzeniach pracy serca, zaburzeniach krążenia, nerwicach i przedłużającym się stresie.

Zalety:

taping

Plastry Kinezjology Taping

Kinesiology Taping polega na oklejeniu wybranej części ciała (mięśni lub stawów) specjalnym plastrem. Twórcą tej metody jest japoński chiropraktyk Dr Kenzo Kase. Metoda ta była stosowana przez wiele lat jedynie w Korei i Japonii a w Polsce istnieje od 2004 roku. Taping ma doskonale zastosowanie w sporcie i rehabilitacji. Aplikacja plastra zmniejsza patologiczne napięcie mięśni, poprawia (ułatwia) ich funkcję, usprawnia mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny zmniejszając obrzęki, wspiera funkcję stawów i zmniejsza ból.

Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągniecie doskonałych rezultatów poprzez działanie sensoryczne plastrów kinesiology tape, które mają właściwości zbliżone do naszej skóry. Plastry są wykonane z bawełny pokryte akrylem medycznym. Są wodoodporne, przepuszczają powietrze, utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni. Jest kilka metod oklejania mięśni i stawów, wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Stosuje się techniki, mięśniową, limfatyczną, więzadłową, funkcjonalną, powięziową, oscylacyjną i korekcji powięziowej. Plaster kinesiology tape można stosować w:

Kinesjology taping daje doskonałe efekty się w: rwie kulszowej, rwie udowej, lumbago, cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, łokcia golfisty, w obrzękach limfatycznych, w bólach odcinka szyjnego, bólach kolan, w celu lepszej stabilizacji stawów lub w celu odciążenia stawu i w bólach kręgosłupa u kobiet w ciąży.

Zalety Kinesiology Tapingu: