STEP to zajęcia choreograficzne z wykorzystaniem platformy – stepu. Charakteryzuje je określona intensywność, koordynacja i pamięć ruchowa. Zmiany wykonywane są w przestrzeni na jednym lub kilku stepach w zależności od stopnia zaawansowania.

Modyfikowane w trakcie lekcji kroki podstawowe dają niepowtarzalny układ, a zmiany w przestrzeni odbywają się w sposób płynny. Trening przeznaczony dla osób, które lubią w twórczy sposób spalać kalorie, pracować nad sylwetką i kondycją swojego ciała.

Zajęcia te mają trzy poziomy zaawansowania:

* – poziom podstawowy (nauczysz się kroków podstawowych, poznasz jak metodycznie można je łączyć w proste sekwencje dające końcowy układ)
** – poziom średniozaawansowany (znasz podstawy, łączenia i przejścia w przestrzeni nie są Ci obce, będziesz doskonalić swój warsztat – ten poziom jest dla Ciebie)
*** – poziom średniozaawansowany i zaawansowany (lubisz wyzwania, chcesz bawić się ruchem, skomplikowane kroki i przejścia dają Ci radość, stawiasz na intensywność i nieprzewidywalność – zapraszamy na trzeci poziom)